Som chlapec zo Slovenska, z Kežmarku- mesta pod Tatrami. Teda skôr dedo (veď už máme s manželkou Helenkou sedem vnúčat).
Tak, ako iste všetci členovia klubu, aj ja som začínal čmárať už v detstve. Vo všetkých časopisoch som vyhľadával tie smiešne obrázky a obdivoval ich humor.
Od učilišťa v Havířove (banský strojný zámočník) som si pravidelne začal kupovať časopisy “Dikobraz a Roháč”.
Samozrejme, že som skúšal aj kresliť- a veľa!
Po vojenčine a návrate do Kežmarku, už ako ženatý som skúšal posielať svoje obrázky do “Roháča”. Smola!
Ale čmáral som ďalej. A potom už v “Novom Roháči” mi vtedajší šéfredaktor Viktor Kubal uverejnil prvé kresby.
Od tej doby prispievam do rôznych časopisoch (Nový Roháč, Huncút, Woloviny bez ofiny, Kocúrkovo… už menej Bumerang, dnešný Dikobraz a najnovšie mi niečo sem- tam uverejní aj “Tapír.”)
Uprednostňujem hlavne málo ukecané vtipy, alebo vtipy úplne “bez slov.”
Venujem sa aj kresleniu karikatúr,- či skôr takým- rýchloportrétom (kreslenie priamo fixkou a tieňovanie ceruzkou).
Ďaľšou mojou veľkou záľubou je gitara a skladanie pesničiek.
Od roku 2018 invalidný a teraz už aj skutočný “pravý dôchodca”.
…
Ukázky mé práce:







